Temat: Sejm

74 proc. Polaków przeciwnych opłacie paliwowej - Kantar Millward Brown

  • Dodatkowe posiedzenie Sejmu na propozycje PiS. "Nie chcemy robić tego po sposób nerwowy"
  • Posłowie potrzebują ustanowić kolejne państwowe wolny dzień. Jest propozycja
  • Nowe wolny dzień państwowe. Jest decyzja posłów
  • Pensja dla pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"
  • Pianino, metale kolorowe, akcja klubu piłkarskiego. Zobacz, co mają posłowie

Zdecydowana większość, bo aż 74 % badanych jest przeciwnych wprowadzenia nowej opłaty paliwowej - wynika z lipcowego testowania Kantar Millward Brown na rzecz "Faktów" TVN i TVN24. Za nowymi przepisami wydaje się być 18 procent pytanych.

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN jak i również TVN24, zdecydowana większość, ponieważ 74 procent badanych wydaje się przeciwnych wprowadzeniu nowej opłaty paliwowej, która ma wywyższyć cenę litra paliwa o około 25 groszy.

Za nowymi przepisami jest 18 procent ankietowanych, niezdecydowani stanowili 8 procent respondentów.

Źródło: tvn24 Wyniki badania Kantar Millward Brown

Badanie przeprowadzono między 11 a 12 lipca 2017 na reprezentatywnej próbie 1008 mieszkańców Naszego kraju, w wieku 18 lat i więcej.

Kontrowersyjny projekt znowu zdjęty z obrad. Wzrasta ryzyko zawieszenia funduszy spośród UE

Jakie zmiany

W środę po południu posłowie zdecydowali, że projekt ustawy wprowadzającej nowy podatek przy cenie paliwa trafi do dalszych prac w Komisji Infrastruktury i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Opozycja domagała się odrzucenia nowego prawa po pierwszym czytaniu, jednak nie zaakceptować zdołała uzyskać potrzebnej dużej ilości.

Przypomnijmy, że głosowanie poprzedziła prawie czterogodzinna dysputa nad projektem ustawy autorstwa PiS. Posłowie opozycji nie zostawili na nim jałowej nitki, argumentując, że wydaje się to "skok na kasę" i "łupienie Polaków".

Podczas dyskusji doszło do odwiedzenia niecodziennej sytuacji. Poseł PiS Łukasz Rzepecki stwierdził, hdy ustawa jest "zła, antyludzka i antyobywatelska". Zaraz po wystąpieniu Rzepeckiego do Sejmu przyjechał Jarosław Kaczyński, który to w nadzwyczajnym trybie zwołał posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

Projekt ustawy na temat Funduszu Dróg Samorządowych zakłada dofinansowanie budowy i przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Kasa ma zasilać nowa opłata paliwowa rzędu 20 groszy za litr. Wraz wraz z podatkiem VAT to znaczy poboczne 25 groszy w cenie litra paliwa.

500 plus. Izabela Leszczyna krytykuje flagowy program rządu

500 plus. Izabela Leszczyna krytykuje flagowy program rządu

Rodzina pięćset plus to flagowy system rządu, którym chwali się zarówno resort rodziny, roboty i polityki społecznej, jak i ministerstwo rozwoju. Tymczasem w ocenie posłanki PO jak i również byłej wiceminister finansów…...

Czytać..
25 lat więzienia za wyłudzenia VAT nadal możliwe  Pieniądze

25 lat więzienia za wyłudzenia VAT nadal możliwe Pieniądze

Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli Kodeksu karnego, zakładającego metrów. in. kary 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT, na podstawie fikcyjnych faktur o…...

Czytać..
10 things you need to know before the opening bell

10 things you need to know before the opening bell

Here is what you need wówczas know. Trump returns from Asia . President Donald Trump has returned to the US after his 12-day trip to Asia…...

Czytać..

Szukaj

Kategoria

Popularny