Temat: Gospodarka

Bank PKO BP zarobił 2, 9 mld zł. Powstają pensje zarządu

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy
  • Polska gospodarka u dołu lupą amerykańskiej agencji. Wydaje się decyzja
  • "Szansa dla naszych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około 20 miliardów" na start. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy na obietnice PiS-u jeszcze w tym r.. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Niemal 2, 9 mld zł w ubiegłym roku zarobił PKO BP. Największy polski bank poprawił wynik sprzed roku, a też o ponad 4 mln zł wzrosły wynagrodzenia zarządu - wynika spośród raportu.

Zysk PKO Banku Polskiego w 2016 roku wyniósł 2 mld 874 mln zł. Oznacza to poprawę wyniku sprzed roku o 10, jednej proc., bo w 2015 roku największy polski bank zarobił 2, 6 mld zł.

Kosztowne kawalerki. W kieszeni musisz dysponować sporo gotówki

Z przekazanych przez zarząd wiadomości wynika, że Grupa Kapitałowa banku wypracowała 21 procent zysków całego polskiego sektora bankowego, czyli więcej niż jej udział w aktywach sektora, wynoszący 17 procent.

Więcej kredytów

- Rozwój działalności biznesowej instytucji finansowej oraz spółek należących do odwiedzenia Grupy Kapitałowej pozwolił nam umocnić w 2016 r. pozycję niekwestionowanego lidera polskiej bankowości - powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Skonsolidowany wynik aktywności biznesowej ukształtował się na poziomie 11, 8 mld zł, co było zasługą m. in. przyrostu portfela kredytowego i portfela papierów wartościowych - podkreślili członkowie zarządu banku. Wartość portfela kredytowego wzrosła w ciągu roku o 5, 4 procenta, przekraczając 200 mld zł.

- Przekroczenie 200 mld zł portfela kredytowego to historyczny chwileczkę - powiedział wiceprezes PKO BP Bartosz Drabikowski.

Wyższe wypłaty

W 2016 roku z 16 do odwiedzenia 20, 4 mln złotych wzrosły łącznie wynagrodzenia zarządu PKO BP. Co ciekawe, najwięcej nie zarobił prezes Zbigniew Jagiełło, który w całym roku otrzymał zbytnio swoją pracę 3 mln i 29 tys. zł (o 137 tys. zł więcej niż w 2015 roku), lecz Piotr Alicki, dawny już wiceprezes zarządu agencji bankowej. Jego wynagrodzenie za miniony rok wyniosło 3 mln i 81 tys. zł, czyli ponad 900 tys. zł więcej niż rok kalendarzowy wcześniej. Wysokie uposażenie wypływa z faktu otrzymania odprawy, ekwiwalentu za urlop jak i również wynagrodzenia związanego z przestrzeganiem zakazu konkurencji.

W 2016 roku wzrosły dochody wszystkich pozostałych wiceprezesów. Od momentu zeszłego roku w zarządzie zasiada czterech nowych wiceprezesów. Ich łącznie zarobki wyniosły 2, 1 mln złotych.

Źródło: PKO BP Zarobki i zaświadczania członków zarządu banku przy 2016 roku - po tys. PLN

PiS chciał niższych pensji

W ubiegłym roku rząd PiS zapowiadał obniżenie wynagrodzeń menedżerów oraz członków zarządów jak i również rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Was.

We wrześniu 2016 wprowadzono nowelizację ustawy tak zwane. "kominowej", która zakłada zmniejszenie ich pensji oraz uzależnienie od wielkości firmy, osiąganych przychodów i realizacji planów inwestycyjnych.

Ówczesny Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz ocenił, że spółki po ten sposób mogą przyoszczędzić blisko 60 mln złotych rocznie.

b2B - na czym polega sprzedaż business to business

B2B - na czym polega sprzedaż business to business

Sprzedaż do firm pod wieloma względami różni się od sprzedaży konsumenckiej. Zdaje się, że to taki typ sprzedaży, w której wybory zakupowe są zdecydowanie bardziej racjonalne. Na niedużo zdadzą się więc umiejętności…...

Czytać..
aviation Benefits 2017 - lotnictwo w liczbach i oddziaływanie na gospodarkę

Aviation Benefits 2017 - lotnictwo w liczbach i oddziaływanie na gospodarkę

Gdyby branża lotnicza była państwem, miałaby PKB porównywalne do odwiedzenia Szwajcarii - 660 mld dol. Liczba zatrudnionych po lotnictwie, czyli 62, 7 mln osób, przekracza łączną populację Wielkiej Brytanii.…...

Czytać..

Auta «z kratką» podzielą rząd? Wicepremier za pełnym odliczeniem VAT, ministerstwo finansów przeciwko Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..
apple: wszystkie urządzenia dotknięte są Meltdown i Spectre  Tech

Apple: wszystkie urządzenia dotknięte są Meltdown i Spectre Tech

Apple potwierdziło, że luka bezpieczeństwa dotyczy wszystkich urządzeń tej przedsiębiorstwa - zarówno komputerów z systemem Mac OS, jakim sposobem i urządzeń mobilnych z iOS. Firma poinformowała również, że na razie nie…...

Czytać..
aplikacje, gry i tablety wstępują do szkół  Tech

Aplikacje, gry i tablety wstępują do szkół Tech

Smartfony i tablety coraz nagminniej wypierają zeszyty i podręczniki. Nowe technologie zmieniają wówczas, jak się uczymy. Lub ekran zastąpi realny kontakt z nauczycielem? Nowe technologie zmieniają sposób, w jaki…...

Czytać..
angela Merkel o Nord Stream 2, Rosji i Chinach

Angela Merkel o Nord Stream 2, Rosji i Chinach

USA nie zmieniają swojego stanowiska i nadal negatywnie oceniają konstrukcję gazociągu Nord Stream dwóch. Niemcy również nie łagodnieją i upierają się, że nie zwiększy on uzależnienia tego kraju od Rosji. Na Konferencji Bezpieczeństwa…...

Czytać..