Dobre informacje dla frankowiczów. Kurs zanurkował

Frank wyraźnie traci wobec złotego, Marcin Kiepas ocenia jak i również prognozuje  Waluty

Środowa sesja przynosi umocnienie złotego wobec najważniejszych walut. Wiele polskich rodzin może w szczególności ucieszyć fakt, że dokładnie zniżkuje także kurs franka szwajcarskiego szwajcarskiego.

Około godziny 16: 35 euro kosztowało 4, 18 zł, dolar - 3, 73 zł, zaś funt brytyjski a mianowicie 4, 84 zł. Zbyt franka szwajcarskiego trzeba było natomiast zapłacić 3, 82 zł, co oznaczało zmniejszenie o 0, 52 %.

Ostatecznie kurs ustabilizował się na poziomie 3, 83 zł. Wyraźny czyn na parze CHF/PLN rozpoczął się w okolicach południa. Wtedy również pojawiły informacje z Ministerstwa Finansów w temat szacunkowego wykonania budżetu.

Zdaniem Marcina Kiepasa, niezależnego analityka, nie należy jednak wiązać tych faktów. Jednocześnie zwraca on albowiem uwagę na umocnienie forinta. - Korelacja w czasie spośród danymi Ministerstwa Finansów potrafiłaby być, natomiast zachowanie forinta sugeruje, że za utrwalenie złotego i węgierskiej waluty odpowiadały czynniki globalne, zaś nie lokalne - akcentuje rozmówca. pl.

Jak wskazuje, może chodzić o "napływ kapitałów na używane przez nas rynki", a także "lepsze postrzeganie walut naszego regionu".

Notowania pary CHF/PLN od początku tygodnia

Ostatnia aktualizacja:

Także Konrad Ryczko z DM BOŚ podkreśla, że w środę "obserwowaliśmy podbicie wyceny złotego". I choć wielu walut rynków wschodzących zachowywała się, jak wskazuje, relatywnie dobrze, "PLN ponownie był jedną z najmocniejszych walut na szerokim rynku".

- Na szerokim sektorze obserwowaliśmy stabilizację nastrojów po tym, jak wystąpienie Super mario bros Draghiego nie przyniosło istotniejszych zmian w stanowisku szefa EBC. Inwestorzy czekają na wieczorną publikację zapisków spośród ostatniego posiedzenia FED – co ogranicza ostatnie spadki na dolarze. W dalszym ciągu kluczowymi czynnikami dla handlu pozostają perspektywy strategii monetarnej w USA a także zawirowania polityczne wokół Donalda Trumpa - ocenia analityk BOŚ.

Jakie prognozy

Spada deficyt w budżecie. Rosną wpływy z datków

Kiepas pytany o prognozy dla złotego, spodziewa się raczej korekty rodzimej waluty niż dalszego umacniania. Jakim sposobem przypomina, już w ubiegłym tygodniu kurs na parze CHF/PLN zanurkował do 3, 79 zł. - Dołek sprzed tygodnia będzie poniekąd wykorzystywane do kupna franka szwajcarskiego niż do jego sprzedaży. Szwajcarska waluta będzie się broniła - uważa osobny ekspert.

Zwraca również uwagę, że "frank, o jak wiele wcześniej tracił też do odwiedzenia innych walut, zwłaszcza do odwiedzenia euro, to trend w tej najważniejszej frankowej parze już się zatrzymał". - Nie widzę czynników, które mogłyby spowodować trwały zmniejszenie franka poniżej 3, 80 zł - zaznacza w rozmowie z. pl Kiepas.

Jednocześnie zastrzega, że "dopóki nie nastąpi wyraźne pogorszenie nastrojów globalnych, to nie grozi nam także masowa wyprzedaż złotego". Zdaniem Marcina Kiepasa w najbliższych dniach na tej parze możliwa jest korekta o 5-10 groszy.

- Nic więcej. Dane istnieją dobre, w drugim trymestrze prawdopodobny jest wzrost PKB o 3, 8 procent, a to tak właściwy wynik, aby utrzymać złotego na wysokich poziomach i nie dopuścić do jego przeceny - tłumaczy, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia globalne, choćby z Chin, którym obniżono rating. - Ale póki co udziałowcy wszystkie te zagrożenia bagatelizują. Przyjdzie czas, że skupią się na ryzykach, jednak chyba jeszcze nie w tej chwili - podsumowuje Kiepas.

francja przygotowuje się na cyberwojnę

Francja przygotowuje się na cyberwojnę

Francuskie służby specjalne planują zatrudnić 600 nowych agentów specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie. Poszukiwani są absolwenci lepszych uczelni, którzy zza komputera osobistego wykrywać będą siatki terrorystyczne czy próby włamania do odwiedzenia systemów informatycznych.…...

Czytać..
forum Ekonomiczne w Davos 2016  Ze świata

Forum Ekonomiczne w Davos 2016 Ze świata

Guriew: Polska bardzo nas interesuje USA wyciągają rękę do Rosji. "Zniesienie sankcji wówczas kwestia miesięcy" Kwaśniewski: Nasze państwo to dzisiaj znak zapytania. Boję, że będzie wówczas miało wpływ na inwestycje Szwajcowski: Polska jest…...

Czytać..
first Airlines oferuje loty przy użyciu wirtualnej rzeczywistości  Wraz ze świata

First Airlines oferuje loty przy użyciu wirtualnej rzeczywistości Wraz ze świata

Miliarder rozdaje pieniążki internautom. Jego tweet pobił rekord Rekordowy wiek emerytalny. Japończycy mogą pracować nadal dłużej Największe takie układ w historii. "Jasne przesłanie" Oto najstarszy hotel na ziemi. Działa…...

Czytać..
finansowanie polskiego eksportu - Zamiar Morawieckiego

Finansowanie polskiego eksportu - Zamiar Morawieckiego

Aż 60 mld zł trafi na nowy model opłacania eksportu po to, żeby polscy przedsiębiorcy mieli wejście do tych samych instrumentów, co ich zagraniczni konkurenci. Na całym świecie wzrasta 69 przedstawicielstw…...

Czytać..
filmowe Uniwersum Marvela  najlepsze i najgorsze filmy

Filmowe Uniwersum Marvela najlepsze i najgorsze filmy

Filmowe Uniwersum Marvela jest dojną krową Disneya od czasu premiery „Iron Mana” w 2008 roku kalendarzowego. Franczyza zarobiła do tejże pory ponad 10 miliardów dolarów na całym kuli ziemskiej, a wszystko…...

Czytać..
fidel Castro nie żyje. Najbardziej znane cytaty

Fidel Castro nie żyje. Najbardziej znane cytaty

Uwielbiany i znienawidzony zarazem. Gwoli jednych dał Kubańczykom wolność, według innych wepchnął własny naród w niewyobrażalną biedę. Jeden z ostatnich niezachwianych czcicieli komunizmu. Comandante zmarł w piątek. Miał 90 lat. Przypominamy…...

Czytać..