Temat: Ropa naftowa

Ceny ropy znów spadają. Za duże zapasy  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie wartości paliw
  • Zanieczyszczona ropa spośród Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Nasze państwo wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po publikacji cotygodniowego raportu o amerykańskich zapasach paliw - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, wydaje się wyceniana po 50, 41 USD, po zniżce o 58 centów.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 5 centów do 61, 68 USD za baryłkę.

"Fasadowa unia energetyczna, a Polska na tym straci". PiS krytykuje KE

Za dużo ropy

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 8, 43 mln baryłek, czyli 2, 0 proc., do 434, 07 mln baryłek - podał jankeski Departament Energii (DoE). To rekordowy poziom zapasów ropy.

Analitycy spodziewali się, że w ub. tygodniu zapasy ropy wzrosły o 4 mln baryłek. Zapasy surowca w USA wylegają już od 7 tygodni.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 2, 7 mln baryłek, czyli 2, 1 proc., do 124, 7 mln baryłek - podał DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w naszym czasie o 3, 12 mln baryłek, czyli na temat 1, 3 proc., do 240, 01 mln baryłek. Zapasy ropy w AMERYCE są teraz o 20 proc. wyższe niż sięga średnia dla tego sezonu roku.

Jakie ceny?

W środę WTI na NYMEX w Świeżym Jorku zdrożała o 1, 71 USD, najmocniej od momentu 12 lutego, a Brent w Londynie zdrożała na temat 2, 97 USD, aż o 5, 1 proc. Różnica cen WTI/Brent kosztuje obecnie 10, 64 USD.

- Spread odzwierciedla stosunkowo mocną pozycję zasobów ropy w USA a mianowicie mówi Ric Spooner, podstawowy strateg CMC Markets po Sydney.

Zapasy ropy w Cushing, punkcie przesyłowym ropy WTI, wzrosły w ub. tygodniu do czterdziestu osiem, 7 mln baryłek, najlepszej od czerwca 2013 r. - podał Departament Energii.

ceny prądu w Polsce. Lub będzie podwyżka taryf?

Ceny prądu w Polsce. Lub będzie podwyżka taryf?

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się wraz z pisemną prośbą do komisarzy unijnych, by przyjrzeli się ostatnim dużym wzrostom opłat CO2 – poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski. Resort energii zapewnia, że gospodarstwom…...

Czytać..
ceny paliw na stacjach nie zaakceptować spadają, mimo taniejącej ropy  Surowce

Ceny paliw na stacjach nie zaakceptować spadają, mimo taniejącej ropy Surowce

Duży ruch w autosalonach. Owe marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw GDDKiA…...

Czytać..
ceny energii - TGE - manipulacje - postępowanie URE

Ceny energii - TGE - manipulacje - postępowanie URE

Urząd Regulacji Energetyki ma przeprowadzić postępowanie wyjaśniające dotyczące ew. manipulacji cenami na sektorze energii, a konkretnie w Towarowej Giełdzie Energii - zarządził prezes URE. Idzie o wzrost cen ciepła notowany…...

Czytać..
cenEA: wypłaty z programu pięć stów plus mogą ograniczyć wynajęcie  Pieniądze

CenEA: wypłaty z programu pięć stów plus mogą ograniczyć wynajęcie Pieniądze

500 plus też na pierwsze dziecko. Jest decyzja komisji senackiej 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja…...

Czytać..
cBOS: Polacy chcą większego udziału państwa w gospodarce

CBOS: Polacy chcą większego udziału państwa w gospodarce

- Więcej niż połowa ankietowanych Polaków opowiada się za aktywną rolą państwa w gospodarce - wynika z badania CBOS "Rola państwa w gospodarce". Ponad 50 proc. respondentów uważa też, że nasza profesjonalna…...

Czytać..
carlos Ghosn rezygnuje ze miejsca prezesa Nissana  Moto

Carlos Ghosn rezygnuje ze miejsca prezesa Nissana Moto

Carlos Ghosn, który stoi na czele aliansu Nissan-Renault, zrezygnował wraz z sprawowania funkcji prezesa Nissana. Na swojego zastępcę dzięki tym stanowisku wyznaczył dotychczasowego wiceprezesa Hiroto Saikawę - poinformowano w czwartkowym komunikacie.…...

Czytać..