10 współzawodnictw, które najchętniej wybierają psychopaci

Gdzie pracują psychopaci? Zawody, które najczęściej wybierają

Bardzo trudno rozpoznać psychopatę. Zazwyczaj wydają się bardzo normalni, zazwyczaj uprzejmi i mili, wielu z nich ma charyzmę i potrafi zdobyć sympatię innych, wskutek czego łatwo przychodzi wykładzinom manipulacja. Są świetni w zawodach, które pozwalają w podejmowanie decyzji i zarządzanie, za to nie potwierdzają się w tych, które wymagają empatii.

Kevin Dutton, brytyjski psycholog, w książce "The Wisdom of Psychopaths: What Saints, Spies, and Serial Killers Can Teach Us About Success" stworzył listę zawodów, które najchętniej wybierają psychopaci. "Funkcjonujący psychopaci", jak nazywa ich Dutton, używają swoich charyzmatycznych osobowości, by odnosić triumfy w społeczeństwie.

Foto: NBC "Hannibal"

Oto 10 zawodów, które psychopaci wybierają najchętniej:

10. Służba cywilna

W 2014 r. brytyjski rząd rozważał celowe zatrudnianie psychopatów do służby cywilnej, żeby "utrzymywali porządek". Zdaniem urzędników takie osoby świetnie potwierdzają się w kryzysowych momentach i nie mają "żadnych uczuć wobec innych, żadnego kodeksu moralnego, są niesłychanie inteligentne i potrafią logicznie myśleć".

9. Kierownik kuchni

Większość psychopatów zupełnie nie ma na celu szkodzić odrębnym, więc nie musi niesłychanie niepokoić fakt, że każdy z nich szuka pracy po zawodzie kucharza i iż przez większość dnia robocie ma dostęp do ognia i ostrych noży.

8. Osoba duchowna

W poście umieszczonym na stronie Psychology Today weteran FBI Joe Navarro tłumaczy, czemu dużej liczby psychopatów zostaje duchownymi. Przynosi im to możliwość używania wielu ludzi, czarowania ich swoją charyzmą oraz jest zasłoną lub usprawiedliwieniem dla katalogów poczynań.

7. Oficer policji

Foto: Youtube/SHOWTIME "Dexter"

Psychopatami nie zawsze kierują ukryte jak i również koniecznie złe motywy. Za to mają niezwykłą odporność na stres. Dlatego wyśmienicie sprawdzają się w niebezpiecznej i nerwowej pracy oficera policji.

6. Dziennikarz

Odważni, bezwzględni, charyzmatyczni, skoncentrowani - tacy są psychopaci jak i również... dobrzy dziennikarze.

5. Chirurg

Wielu psychopatów to jednostki szalenie inteligentni i pracowici. Chirurdzy to osoby o wyjątkowych umiejętnościach, zmuszani do odwiedzenia podejmowania szybkich decyzji przy bardzo trudnych, stresujących sprawach. Choć to może stanowić przerażające, bardzo często psychopaci to najlepsi chirurdzy.

4. Handlowiec

Psychopata, który operuje w branży sprzedażowej, zapewne potrafi się bezwstydnie promować, kradnie innym kontakty, nieodwołalnie dąży do tego, aby mieć jak najwięcej kasy i niekoniecznie umie manipulować w grupie.

3. Spiker radiowy lub telewizyjny

Niektórzy psychopaci wykazują też przejawy narcyzmu, dlatego szukają zawodów, które wystawiają ich na pejzaż publiczny.

2. Prawnik

Twarde serce, pewność siebie, opanowanie w największym nawet stresie, charyzma - to całokształt pomaga psychopatom być najkorzystniejszymi prawnikami.

1. CEO

Psychopaci bez oglądania się w cokolwiek i kogokolwiek wspinają się na szczyt. Mnóstwo z nich piastuje ogromne stanowiska, które dają wykładzinom władzę, pozwalają sprawować inspekcję na innymi, manipulować nimi, wykorzystywać do swoich zamiarów.

Gazprom wystawił Ukrainie rachunek w 7 mld dolarów. Kijów: to zemsta z łupki Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto tworzenie rur na rosyjskich wodach ArcelorMittal wyłączy wielki kocioł w krakowskiej hucie. 4 scenariusze dla pracowników Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór…...

Czytać..
gaz z Rosji w Naszym kraju, minister Waszczykowski w USA o końcu kontraktu  Surowce

Gaz z Rosji w Naszym kraju, minister Waszczykowski w USA o końcu kontraktu Surowce

300 plus przy nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią…...

Czytać..
fuzja Orlenu i Lotosu. Komentarz premiera Morawieckiego

Fuzja Orlenu i Lotosu. Komentarz premiera Morawieckiego

Potencjalna fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos pomogłaby w budowie skali i ekspansji polskiego kapitału - uważa premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z agencją Bloomberg zaznaczył jednak, że wszelkie postanowienia…...

Czytać..
«FT»: na Ukrainie konieczna bitwa z wpływami oligarchów  Ze świata

«FT»: na Ukrainie konieczna bitwa z wpływami oligarchów Ze świata

Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski ma możliwość jeszcze wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany…...

Czytać..
frank wyraźnie traci wobec złotego, Marcin Kiepas ocenia jak i również prognozuje  Waluty

Frank wyraźnie traci wobec złotego, Marcin Kiepas ocenia jak i również prognozuje Waluty

Środowa sesja przynosi umocnienie złotego wobec najważniejszych walut. Wiele polskich rodzin może w szczególności ucieszyć fakt, że dokładnie zniżkuje także kurs franka szwajcarskiego szwajcarskiego. Około godziny 16: 35…...

Czytać..
francja przygotowuje się na cyberwojnę

Francja przygotowuje się na cyberwojnę

Francuskie służby specjalne planują zatrudnić 600 nowych agentów specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie. Poszukiwani są absolwenci lepszych uczelni, którzy zza komputera osobistego wykrywać będą siatki terrorystyczne czy próby włamania do odwiedzenia systemów informatycznych.…...

Czytać..