Przedpłacone odsetki | Kiedy zamknąć usługę Escrow

Przedpłacone odsetki | Kiedy zamknąć usługę Escrow
Category: Twój Kredyt
16 października 2020

Prawdopodobnie słyszałeś lub otrzymałeś polecenie zamknięcia Escrowa pod koniec miesiąca, a nie w połowie lub na początku miesiąca.

W rzeczywistości wielu pożyczkobiorców mogło być przekonanych, że mogą zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, jeśli zostaną zamknięci pod koniec miesiąca.

Rzeczywistość jest taka, że ​​gdzieś będziesz płacić pieniądze, niezależnie od tego, czy będzie to czynsz w starym miejscu (czy inna spłata kredytu hipotecznego).

To tylko kwestia czasu spłaty odsetek. Tak więc to, co tak naprawdę napędza tę decyzję, to wydatki z góry, z własnej kieszeni, które wynikają z kwoty przedpłaconych odsetek należnych w momencie zamknięcia.

Czym w ogóle są „odsetki z góry”?

Cóż, odsetki zapłacone z góry to w zasadzie kwota odsetek należnych w momencie zamknięcia na okres w miesiącu między datą zamknięcia kredytu przez pożyczkodawcę a datą wymagalności pierwszej spłaty kredytu hipotecznego.

Więc jeśli Twoja pożyczka kończy się 15 dnia miesiąca, będziesz musiał zapłacić 15-dniowe odsetki z góry w momencie zamknięcia.

Jeśli Twój kredyt hipoteczny kończy się pod koniec miesiąca, możesz potrzebować tylko opłaconych z góry odsetek za dzień lub dwa. Różnica w kosztach zamknięcia może być znacząca dla właścicieli domów, zwłaszcza w miarę wzrostu kwoty pożyczki.

Jeśli brakuje Ci gotówki, jak wielu właścicieli domów kupuje swój pierwszy dom, liczy się każdy grosz.

Ponieważ odsetki przedpłacone mogą naprawdę się sumować, wielu właścicieli domów decyduje się na zamknięcie pod koniec miesiąca, aby zmniejszyć koszty zamknięcia z góry.

* Inteligentni brokerzy i pożyczkodawcy hipoteczni zazwyczaj ujawniają wystarczającą przedpłatę odsetek na 15 dni lub dłużej w ramach szacunku w dobrej wierze, aby upewnić się, że pożyczkobiorcy mają wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów, niezależnie od dnia, w którym faktycznie zostaje zamknięta pożyczka.

I pamiętaj, że nie zawsze łatwo jest to zmierzyć w czasie, więc lepiej jest przeszacowywać, zwłaszcza jeśli ograniczasz to przy ograniczonych funduszach.

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje pożyczkobiorca, jest brak środków pod koniec procesu finansowania.

Spójrzmy na przykład przedpłaconych odsetek:

Załóżmy, że zamykasz pożyczkę 10 czerwca, płacąc 20 dni przedpłaconych odsetek w momencie zamknięcia. Chociaż będziesz musiał zapłacić te odsetki z góry, pierwsza rata kredytu hipotecznego będzie należna dopiero 1 sierpnia.

Prawie dwa miesiące martwienia się o zdobycie środków na pierwszą ratę kredytu hipotecznego nie są złe, prawda?

Jeśli jednak zamkniesz, powiedzmy 30 czerwca, i zapłacisz tylko jeden dzień przedpłaconych odsetek, Twoja pierwsza rata kredytu hipotecznego będzie również płatna 1 sierpnia, więc pierwsza rata kredytu hipotecznego będzie szybko zbliżać się.

Chociaż będziesz płacić mniejsze odsetki, spłata kredytu hipotecznego będzie szybko zbliżać się. Wpisz „wartość pieniądza w czasie”.

Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać, o której mogłeś nie brać pod uwagę, jest to, że większość zamknięć ma miejsce pod koniec miesiąca, co oznacza, że ​​zawsze jest to szalony czas dla firm zajmujących się prawami własnościowymi i depozytami.

Jeśli zlekceważysz ten trend i zamkniesz go na początku miesiąca lub w połowie miesiąca, będziesz miał dużo więcej czasu na pożyczkę.

I odwrotnie, pożyczkodawcy pod koniec miesiąca znacznie trudniej wypychają pożyczki, więc decyzja nigdy nie jest łatwa.

Wskazówka: Mimo wszystko nie powinieneś kupować domu, jeśli kwota przedpłaconych odsetek może cię zrujnować. Dlatego upewnij się, że masz wystarczające środki, niezależnie od tego, kiedy zamykasz pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy