Ceny OC będą się czuły, jeśli nie zmieni się polityka wysokich odszkodowań

  • Dom
  • Moto
  • Ceny OC będą się czuły, jeśli nie zmieni się polityka wysokich odszkodowań
Dlaczego OC jest takie ogromne  Moto

Ubezpieczyciele zostali zobowiązani do odwiedzenia wypłaty wyższych odszkodowań, co jest jedną z przyczyn skokowego wzrostu cen polis OC. - Ceny są rosły, jeżeli będziemy zwiększali wysokość odszkodowań i zasięg odpowiedzialności zakładów ubezpieczeniowych - powiedział Paweł Sawicki, dyrektor Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w Komisji Przeglądu Finansowego.

Każdorazowe rozszerzenie zakresu odpowiedzialności zakładów zabezpieczeń oraz zwiększenie wysokości wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień bezpośrednio wpływa na wzrost wartości obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Globalnych Paweł Sawicki.

Wzrost cen OC

Według niego, ceny będą rosły, o ile będą zwiększane wysokość odszkodowań i zakres odpowiedzialności warsztatów ubezpieczeniowych.

Odszkodowanie również dla bliskich ofiar. Stawki OC znów mogą poszybować

Podkreślił, że w ostatnim czasie zmiany przepisów prawa i pewne orzeczenia sądowe spowodowały, że zakres odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń się zwiększył i że zakłady zostały zobowiązane do wypłaty wyższych odszkodowań.

Wiceminister finansów Leszek Skiba poinformował, że w poprzednich latach mieliśmy styczność z sytuacją, kiedy efekt techniczny z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wśród zakładów ubezpieczeń był ujemny.

- Te wyniki w latach 2015 i 2016 sięgały 1, 1 mld zł tego ujemnego efekcie technicznego, co oznaczało, że płacone składki nie pokrywają wszystkich kosztów związanych spośród wypłatą ubezpieczeń w tym zakresie - powiedział Skiba.

Wyjaśnił, że Komisja Nadzoru Finansowego wezwała we wrześniu 2015 roku ubezpieczycieli do prawidłowego ustalania składki, tak aby wynik fachowy był zbilansowany, aby skorygować to, co się działo w ostatnich latach. a mianowicie W wyniku tego wezwania firmy ubezpieczeniowe zaczęły podwyższać stawki - dodał Skiba.

Poinformował też, że tempo wzrostu składek po I kw. 2016 roku kalendarzowego wyniosło 6 proc., po II kw. prawie jedenaście proc., w III kw. prawie 20 proc., dzięki koniec 2016 roku, przy ujęciu rok do roku kalendarzowego stawki ubezpieczenia OC wzrosły średnio prawie o 29 proc.

Wypadek bez ubezpieczenia OC może słono kosztować. Rekordziści mają do odwiedzenia oddania miliony

Sawicki podkreślił, że wynik fachowy ubezpieczycieli z ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest w tym roku dodatni.

- Mamy najnowsze dane dotyczące wyniku fachowego. Po raz pierwszy od długiego czasu wynik wydaje się być pozytywny i w Jak i również kw. tego roku wyniósł 85 mln zł. Porządnie, że wynik jest dodatni, to pierwszy taki odczyt tego wskaźnika i pozycja w tym zakresie stanie się przez KNF monitorowana – powiedział Sawicki.

Dodał, że w ubiegłym roku kalendarzowego za ten sam sezon wynik wyniósł minus 315 mln zł.

deweloperzy oddali rekordową liczbę domów  Nieruchomości

Deweloperzy oddali rekordową liczbę domów Nieruchomości

Działający w Polsce programiści oddali do użytku w ciągu ostatniego roku prawie 100 tysięcy mieszkań. - To rekordowy wynik a mianowicie komentuje Marcin Krasoń z firmy Home Broker. Z najnowszych danych Nadrzędnego Urzędu…...

Czytać..
deloitte Technology Fast 50 - polskie firmy w rankingu

Deloitte Technology Fast 50 - polskie firmy w rankingu

Aż 18 firm z Polski znalazło się w najnowszej edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej "Deloitte Technology Fast 50 Central Europe". Najwyżej, bo na szóstej. miejscu, jest TenderHut, przedsiębiorstwo…...

Czytać..
decyzja Moody’s w sprawie ratingu Polski

Decyzja Moody’s w sprawie ratingu Polski

Na tę decyzję czekają politycy, przedsiębiorcy i inwestorzy. Filia Moody's ma dzisiaj opublikować nową ocenę ratingową gwoli Polski. Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany we wtorek w Krynicy o konsekwencje ewentualnego…...

Czytać..
darmowa pomoc prawna - będzie nowelizacja

Darmowa pomoc prawna - będzie nowelizacja

System bezpłatnej pomocy prawnej do poprawki. Po blisko roku funkcjonowania minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że w resorcie trwa analiza funkcjonowania programu. Wszystko wskazuje na wówczas, że ustawa będzie musiała zostać…...

Czytać..
dane GUS o imporcie jak i również eksporcie

Dane GUS o imporcie jak i również eksporcie

W pierwszym kwartale 2017 roku kalendarzowego w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wywóz towarów wzrósł o 8, 9 procent, an import na temat 12 procent - poinformował w piątek Główny…...

Czytać..
czym jest inteligencja emocjonalna

Czym jest inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna może być istotnym faktorem decydującym o sukcesie fachowym. Ale jak rozpoznać, czy jesteśmy na tyle świadomi, że identyfikujemy i właściwie odpowiadamy na emocje własne i ludzi z własnego otoczenia?…...

Czytać..