Jak korzystać z Rapid Rescore, aby szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową

Jak korzystać z Rapid Rescore, aby szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową
Category: Kredytowa Może
16 października 2020

Zdjęcie: Gary Fester The Balance 2019

Kiedy ubiegasz się o dużą pożyczkę, taką jak pożyczka na dom, niewielki wzrost oceny kredytowej, a co za tym idzie, stopy procentowej, może potencjalnie zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów w okresie kredytowania. Wcześniejsze 

Pracując samodzielnie z wierzycielami, pozytywne działania, które podejmujesz dzisiaj, mogą pojawić się w raportach kredytowych po miesiącu lub dłużej. Jednak pożyczkodawcy (i umowy sprzedaży) mają określone terminy, a oceny kredytowe dostępne dziś dla pożyczkodawcy będą oparte na informacjach aktualnie wyświetlanych w plikach kredytowych.

Jeśli nie możesz dotrzymać terminu finansowania przy żądanej stawce (lub jeśli stawki wzrosną w trakcie oczekiwania), będziesz musiał dokonać trudnych wyborów. Na szczęście szybki powrót do wyniku pozwala zaktualizować raporty kredytowe, a wynik szybko się zwiększy – w niektórych przypadkach w ciągu kilku dni. Wcześniejsze 

Podstawy szybkiego ponownego oceniania

„Szybki wynik” to usługa, z której pożyczkodawcy korzystają w celu uzyskania najnowszych aktualizacji historii konta, odzwierciedlonych w raportach kredytowych w przyspieszonym czasie. Zamiast czekać, aż informacje zawarte w raportach kredytowych zostaną zaktualizowane do następnego cyklu rozliczeniowego, możesz zaktualizować te informacje z pomocą pożyczkodawcy w ciągu kilku dni. Wcześniejsze 

Celem usługi jest poprawienie informacji w Twojej historii kredytowej, a tym samym uzyskanie wyższej oceny kredytowej, dlatego pożyczkodawcy zwykle polecają usługę, gdy Twoja obecna ocena kredytowa jest o kilka punktów niższa od tego, czego potrzebujesz, aby uzyskać niższe odsetki lub korzystniejsze warunki kredytu. Usuwając negatywne pozycje, zmniejszając salda pożyczek i naprawiając błędy, możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie taniej pożyczki.

Szybkie ponowne ocenianie nie jest czymś, co możesz zrobić samodzielnie. Aby skorzystać z tej usługi, musisz poprosić pożyczkodawcę (często pożyczkodawcę, którego używasz do zakupu domu lub refinansowania), aby poprosić o szybką ocenę zdolności kredytowej w Twoim imieniu. Twój pożyczkodawca posiada informacje potrzebne do ustalenia, czy szybka aktualizacja Twojej zdolności kredytowej będzie pomocna, a także relacje z zewnętrznymi dostawcami kredytów, którzy zajmują się logistyką aktualizacji Twojego kredytu. Wcześniejsze 

Przykłady szybkich wyników

Skorzystaj z tych scenariuszy, aby zorientować się, kiedy szybki zwrot środków jest odpowiedni i jak może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i perspektywy pożyczki.

Uzyskaj szybki wynik po podjęciu kroków w celu poprawy wyniku.Załóżmy, że Twój broker kredytów hipotecznych korzysta z symulatora komputerowego, aby zobaczyć, czy masz szansę poprawić swój kredyt. Jeśli podniesiesz swój wynik o 20 punktów, znajdziesz się w kategorii pożyczkobiorców, którzy płacą nieco niższe oprocentowanie. Symulator mówi, że możesz to osiągnąć, jeśli spłacisz saldo karty, aby wykorzystać mniej niż 30% swojego limitu kredytowego. Nawet jeśli spłacasz swoje karty kredytowe co miesiąc, wystawca karty może zrobić migawkę, gdy saldo jest wysokie, więc model punktacji kredytowej zakłada, że ​​maksymalizujesz swoje karty. Jeśli masz gotówkę, spłać swoje długi. Następnie użyj szybkiego ponownego obliczania, aby przesłać zaktualizowane informacje do biura informacji kredytowej i przekazać je do raportu kredytowego w ciągu kilku dni. Kiedy prosisz o nową zdolność kredytową z tego biura,jest bardziej prawdopodobne, że uzyskają wyższy wynik i zostaną zatwierdzeni po niższym tempie. Wcześniejsze 

Poproś o wynik, aby usunąć błędne negatywne elementy . Składając wniosek o kredyt hipoteczny, możesz zauważyć poważny błąd w swoim raporcie kredytowym. Pożyczkodawca zgłosił, że nie spłaciłeś pożyczki, ale nie rozpoznajesz pożyczki. Możesz sam zgłosić błąd i dość łatwo go usunąć, ale nie chcesz czekać (może to zająć ponad miesiąc, zanim Twoja zdolność kredytowa wzrośnie). Współpracując z pożyczkodawcą hipotecznym, możesz zakwestionować przedmiot, a Twoje raporty kredytowe zostaną szybko zaktualizowane. Po usunięciu błędu otrzymasz wyższą, dokładniejszą ocenę kredytową.

Modele punktacji VantageScore i FICO uznają za idealny współczynnik wykorzystania kredytu na poziomie 30% lub mniej. Wcześniejsze 

Ograniczenia szybkiego ponownego oceniania

Chociaż ta usługa umożliwia szybką aktualizację raportów kredytowych, ważne jest, aby zrozumieć jej ograniczenia, a mianowicie:

Dokładność jest krytyczna

Szybka rewaloryzacja przyspiesza proces aktualizacji raportów kredytowych. Jednak usługa działa tylko wtedy, gdy podane przez Ciebie informacje są dokładne, ponieważ masz prawo zakwestionować niekompletne lub niedokładne informacje zgodnie z ustawą o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej. Tak więc, jeśli istnieje błędny wpis mówiący, że nie spłacałeś pożyczki, szybkie odzyskanie kredytu może pomóc w szybkim usunięciu tych informacji. Jeśli faktycznie nie spłacałeś pożyczki, ujemna pozycja nie zostanie tymczasowo usunięta (nie jest to „sztuczka”, aby poprawić swój kredyt tylko na tyle długo, aby uzyskać zatwierdzenie pożyczki). Wcześniejsze 

To nie jest naprawa kredytowa

Szybkie odzyskiwanie punktów nie jest naprawą kredytu – to tylko ekspresowy sposób dostarczania informacji do biur kredytowych. Nie możesz kwestionować niczego i wszystkiego, co obniża Twój wynik (chyba że wszystko jest niedokładne), a usługa nie pomoże Ci negocjować ugody z wierzycielami. Będziesz musiał podjąć działania, aby legalnie poprawić swój kredyt, a następnie uzyskać szybki wynik, aby szybko odzwierciedlić te działania w raportach kredytowych i ocenie kredytowej.

Spodziewaj się małych zysków

Jeśli potrzebujesz znacznego zwiększenia swojej zdolności kredytowej, nie pokładaj zbytniej wiary w szybki wzrost zdolności kredytowej. Twoja ocena kredytowa może wymagać jedynie niewielkiego wzrostu, aby uzyskać zgodę na korzystniejsze warunki. To powiedziawszy, jeśli usuniesz poważny błąd, taki jak bankructwo, możesz zobaczyć bardziej dramatyczne rezultaty. Wcześniejsze 

Jest tak szybki jak Ty

Aby szybko odzyskać punkty, konieczne może być wzięcie udziału w tym procesie. Na przykład, jeśli spóźnisz się z płatnościami, możesz je mieć na bieżąco i skorzystać z szybkiego ponownego obliczania, ale będziesz musiał wymyślić pieniądze i przekazać je pożyczkodawcy przed zamówieniem zaktualizowanej oceny kredytowej. Podobnie może być konieczne wyszukanie dokumentacji, aby udowodnić, że konta zostały spłacone, a to wymaga czasu i wysiłku – nie możesz liczyć, że pożyczkodawca wykona całą pracę za Ciebie.

Twój przebieg może się różnić

Szybkie wznawianie kredytów jest często skuteczną strategią, ale może przynieść odwrotny skutek lub nie przynieść wyników oczekiwanych przez Ciebie i Twojego pożyczkodawcę. W niektórych przypadkach Twoja zdolność kredytowa może spaść, jeśli podejmiesz działania, które zaszkodzą Twojemu kredytowi, zanim zażądasz ponownego wyniku. Zanim przejdziesz dalej, omów szczegóły z pożyczkodawcą (i upewnij się, że pożyczkodawca ma doświadczenie i wiedzę, aby udzielić ci właściwej porady).

Unikaj oszustw, unikając firm zewnętrznych, które szybko odzyskują punkty, obiecując szybkie podniesienie wyniku, kwestionując negatywne pozycje, które są prawidłowe. To nie jest sposób, w jaki działa szybkie odzyskiwanie środków, a legalni pożyczkodawcy i firmy nigdy nie złożą tego zobowiązania.

Jak korzystać z szybkiego ponownego oceniania

Szybka ponowna ocena to usługa, o którą prosi pożyczkodawca w Twoim imieniu, więc musisz zapytać pożyczkodawcę, czy chcesz uzyskać szybki wynik. Musisz mieć możliwość wprowadzenia uzasadnionych ulepszeń w swoich raportach kredytowych. Jeśli możesz to zrobić, podejmij działania potrzebne do poprawy wyniku. Twój pożyczkodawca przekaże następnie dowód aktualizacji agencji informacji kredytowej, która zaktualizuje Twoje raporty kredytowe w przyspieszonym czasie. Następnym razem, gdy poprosisz o wynik, powinien być wyższy. Wcześniejsze 

Jeśli pożyczkodawca nie jest świadomy, że masz możliwość znaczącej poprawy swojego kredytu, być może będziesz musiał sam o tym poruszyć. Podobnie, jeśli Twój pożyczkodawca nie oferuje szybkiego ponownego wyceny, będziesz musiał albo poczekać, aż rzeczy się zaktualizują w staroświecki sposób, albo pracować z innym pożyczkodawcą.

Ile kosztuje szybki rescore

Pożyczkodawcy wnoszą opłatę do agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, aby zażądać aktualizacji raportów kredytowych, ale pożyczkobiorca zazwyczaj nie płaci opłaty za usługę. Zgodnie z FCRA pożyczkodawcy nie mogą pobierać od pożyczkobiorców opłat za kwestionowanie błędów w raporcie kredytowym. Jednak nic nie jest darmowe – za możliwości pożyczkodawcy zapłacisz stopą procentową i kosztami zamknięcia pożyczki.

Jak długo to zajmie

„Szybki” oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Dostawcy rescoringów zazwyczaj obiecują zwrot w ciągu jednego do pięciu dni. Realistycznie rzecz biorąc, spodziewaj się, że proces potrwa tydzień – renomowany pożyczkodawca może udzielić bardziej szczegółowych wskazówek. W niektórych przypadkach może to potrwać jeszcze dłużej, zanim wszystko zostanie przesłane i zaktualizowane. Zebranie informacji, wysłanie płatności i przesłanie dokumentacji wymaga czasu.

Alternatywy

Jeśli szybkie przywrócenie punktów nie wchodzi w grę lub nie pasuje do Twojej sytuacji, rozważ inne sposoby na zwiększenie kredytu:

 • Porozmawiaj z wieloma pożyczkodawcami: różni pożyczkodawcy mają różne kryteria zatwierdzania i oferują różne usługi. Zawsze warto się rozejrzeć. Jeden pożyczkodawca może po prostu zaoferować szybkie ponowne spłacenie pożyczki lub zatwierdzić przystępną pożyczkę z bieżącym kredytem, ​​nawet jeśli inni nie chcą lub nie chcą z tobą pracować.
 • Spłacanie pożyczek: uzyskanie zgody to często kwestia upewnienia się, że płatności będą przystępne. Jeśli masz gotówkę, spłacaj pożyczki, aby zmniejszyć miesięczne zobowiązania (i poprawić stosunek zadłużenia do dochodów). Samo to może wystarczyć, aby kwalifikować się do uzyskania dobrej pożyczki u niektórych pożyczkodawców. Wcześniejsze 

Planować naprzód

Błyskawiczne ponowne ustalanie stawek może pomóc w szybkich naprawach, ale w idealnym przypadku wszystko będzie uporządkowane na długo przed złożeniem wniosku o pożyczkę. W ten sposób będziesz miał o jedną rzecz mniej do zmartwień, gdy jesteś w środku skomplikowanej i stresującej transakcji pożyczkowej.

Regularnie sprawdzaj raporty kredytowe, naprawiaj błędy i utrzymuj niskie salda na karcie kredytowej, aby nie było nic do naprawienia przy następnym staraniu się o pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy