Jak działają odsetki w przypadku zaliczki gotówkowej na kartę kredytową

Jak działają odsetki w przypadku zaliczki gotówkowej na kartę kredytową
Category: Linii Kredytowej
16 października 2020

Kiedy ludzie potrzebują gotówki, nie zawsze zastanawiają się nad najlepszymi sposobami jej zdobycia. Generalnie gotówką jest płacić za coś, czego potrzebują lub czego chcą.

Często jednak mogą dostać to coś, kupując to swoją kartą kredytową, nawet jeśli nie mogą za to zapłacić od razu i będą musieli spłacać saldo na karcie w ratach.

Która metoda akwizycji jest dla Ciebie lepsza? Czy powinieneś zapłacić pożyczoną gotówką czy na kredyt?

Co to jest zaliczka gotówkowa za pomocą karty kredytowej?

Zaliczka gotówkowa to sposób na natychmiastowe uzyskanie środków za pośrednictwem karty kredytowej. Nie inaczej jest w przypadku chwilówki, tylko środki są wypłacane nie z wypłaty, ale z linii kredytowej karty. W pewnym sensie zaliczka gotówkowa działa jak każdy inny zakup dokonywany za pośrednictwem karty kredytowej, ale zamiast kupować towary lub usługi, kupujesz gotówkę.

Kluczowe wnioski

  • Firmy obsługujące karty kredytowe traktują zaliczki gotówkowe inaczej niż zwykłe zakupy kartami kredytowymi.
  • Firmy obsługujące karty kredytowe pobierają opłaty (często 2% lub więcej) od zaliczek gotówkowych.
  • Korzystanie z karty kredytowej na gotówkę wiąże się z wyższym oprocentowaniem niż używanie karty do zakupów.
  • Zaleca się, aby konsumenci zapoznali się z warunkami wypłaty zaliczki gotówkowej przed jej wypłatą.

To, czego wielu ludzi nie rozumie na temat zaliczek gotówkowych, to fakt, że Twoja karta kredytowa obsługuje je inaczej niż kredyt. To nie to samo, co używanie karty w przypadku produktów lub usług.

Między innymi może być wyższe oprocentowanie i może wystąpić opłata transakcyjna. Z drugiej strony pożyczka gotówkowa może mieć sens w porównaniu z innymi sposobami uzyskania szybkiej pożyczki.

Jak otrzymać zaliczkę gotówkową z karty kredytowej

Posiadacze kart otrzymują zaliczkę gotówkową, odwiedzając bankomat, bank lub inną instytucję finansową albo prosząc o czek od wystawcy karty kredytowej. W rzeczywistości niektórzy wydawcy kart okresowo wysyłają czeki pocztą, aby zachęcić konsumentów do otrzymania zaliczki gotówkowej z ich kart.

Co może być nie tak, jeśli wystawca karty zaprasza Cię do przyjęcia zaliczki gotówkowej? Prawdopodobnie znasz już ogólną odpowiedź na to pytanie. Ale diabeł tkwi w szczegółach i musisz w pełni zrozumieć, w co się pakujesz, zanim skorzystasz z opcji zaliczki gotówkowej.

Zaliczki gotówkowe na karcie kredytowej a regularne zakupy

Firmy obsługujące karty kredytowe lubią pożyczki gotówkowe po części dlatego, że odsetki od nich traktują inaczej niż odsetki od zakupów kartą. Istnieją różne warunki zakupów kartą kredytową i zaliczek gotówkowych. Po pierwsze, w przypadku zaliczki gotówkowej stopa procentowa jest często wyższa o kilka punktów procentowych, wahając się od 15% do 30%.

Ponadto wszelkie specjalne promocje związane z oprocentowaniem karty – takie jak brak odsetek do określonej daty – mogą nie mieć zastosowania do zaliczek gotówkowych, co oznacza, że ​​możesz zostać niespodziewanie stracony.

Nie ma okresu karencji, tak jak w przypadku zwykłych zakupów, gdy wypłacasz zaliczkę na kartę kredytową.

Oprócz naliczania wyższego niż normalnie oprocentowania, firmy obsługujące karty kredytowe automatycznie pobierają również opłatę transakcyjną w wysokości od 2% do 4% od kwoty zaliczki. Ponadto odsetki od zaliczek gotówkowych są zwykle naliczane od dnia, w którym wypłacono pieniądze.

Co więcej, zaliczki gotówkowe zazwyczaj nie kwalifikują się do nagród, programów zwrotu gotówki ani żadnych innych korzyści związanych z kartami kredytowymi. Twoja linia zaliczki gotówkowej jest prawie zawsze uważana za oddzielną od reszty salda kredytu.

Możesz poznać szczegóły swojej karty z jej strony internetowej lub z dokumentów, które otrzymałeś podczas rejestracji – jeśli jest to oferta specjalna, to tę część powinieneś sprawdzić.

Jak rozliczane są Twoje płatności

Inną kwestią jest to, że wydawcy kart kredytowych mają prawo w pierwszej kolejności dokonywać płatności z tytułu zakupów o niższym oprocentowaniu, a zakupów o wyższym oprocentowaniu na końcu. Oznacza to, że całe saldo przy regularnych zakupach kartą musi zostać spłacone, zanim Twoje płatności zaczną nawet służyć do zaliczki gotówkowej.

Załóżmy na przykład, że masz saldo w wysokości 5000 USD na karcie ze specjalną roczną stopą procentową wynoszącą 10%, którą planujesz spłacić przez 15 miesięcy, a robiąc to, pobierasz zaliczkę w wysokości 500 USD, która generuje 22,5% zainteresowanie.

Twoje miesięczne płatności będą dotyczyły tylko salda 5000 USD, dopóki nie zostanie spłacone. W międzyczasie nadal będziesz pobierać 22,5% zaliczki gotówkowej w wysokości 500 USD za cały okres 15 miesięcy. Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest spłacenie pozostałych 5000 dolarów szybciej niż planowałeś. Dopiero wtedy Twoje minimalne miesięczne płatności zostaną przeznaczone na spłatę zaliczki gotówkowej i jej wyższych odsetek.

Lepiej po prostu użyć samej karty kredytowej

Zamiast pobierać zaliczkę gotówkową, spróbuj użyć samej karty kredytowej do wszystkiego, co możesz. Jeśli jest coś, za co trzeba zapłacić i absolutnie nie możesz użyć do tego karty kredytowej, weź jak najmniejszą zaliczkę gotówkową, aby zmniejszyć odsetki, i spłać saldo tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie

Podobnie jak transfery salda, w pewnych okolicznościach zaliczki gotówkowe mogą być dobrym zasobem. Jednak ważne jest, aby konsumenci zapoznali się z warunkami umowy, w tym stopami procentowymi i opłatami jednorazowymi, przed przystąpieniem do takich transakcji.

Twoja pożyczka gotówkowa o wysokim oprocentowaniu może trwać bardzo długo, jeśli nie będziesz nią odpowiednio zarządzać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy