Dolar mierzy się z 3 czynnikami ryzyka. Niedługo ma możliwość kosztować nawet 3, dziewięć zł

  • Dom
  • Finanse
  • Dolar mierzy się z 3 czynnikami ryzyka. Niedługo ma możliwość kosztować nawet 3, dziewięć zł
Dolar a złoty. Różne scenariusze

Jeśli w najbliższym tygodniu dolar na dłużej trwającą chwilę nie wzniesie się powyżej 4, 09 złotych, to będzie to niesłychanie silny sygnał do pewnych spadków. Nawet w rejony 3, 9 zl a mianowicie uważa Marek Paciorkowski wraz z MPAC Investments. A po najbliższym czasie zawirowań dla amerykańskiej waluty nie zostanie brakować. Pierwsze może nastąpić już 28 lutego. W dłuższym terminie czekają jeszcze dwa.

Trump działa na razie dość chaotycznie, często przypominając "Trumpa wraz z kampanii prezydenckiej" - pisze w swoim raporcie Steen Jakobsen z Saxo Banku. Według niego pokazuje wówczas, że jego administracja odrzucić jest póki co w stanie zademonstrować wielu rozwiązań. Większość poprzedników Trumpa do odwiedzenia lutego miała już zaprezentowaną agendę gospodarczą.

Prezentuje się jednak na to, hdy Trump nie ma na razie konkretnych planów, oczywiście poza aktywnością na Twitterze i atakami na przeciwników.

Dolar. Potencjalne czynniki ryzyka

Dlatego też rynki faktycznie bardzo wyczekują konkretów wraz ze strony prezydenta USA. Pierwszą możliwość zaprezentowania swojego wykazu Donald Trump będzie posiadał już 28 lutego w trakcie przemówienia na wspólnej sesji Kongresu. To pierwszy element ryzyka. Później dolara czekają jeszcze dwa kolejne wydarzenia, które mogą przywieść podwyższoną zmienność:

  • 4-15 marca odbędzie się posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC),
  • 17-18 marca stanie się miał miejsce szczyt ministrów finansów i banków centralnych G20 w Baden-Baden, w Niemczech. W tle a mianowicie agenda szczytu G20 po Hamburgu.

Jak pisze Jakobsen, oznacza to, iż miliarder może wybrać jedno z powyższych wydarzeń, aby w końcu zaprezentować własne pomysły. Najbardziej prawdopodobne, zaś zarazem najbardziej ryzykowne, bytowałby wystąpienie na wspólnej sesji Kongresu:

Oczekiwania dotyczą przedstawienia konkretów na rzecz polityki podatkowej, odrzucenia tak zwanym. Obamacare oraz szczegółów polityki handlowej, które mogą mieścić komentarze dotyczące niesprawiedliwych (w ocenie Trumpa) praktyk Niemiec i Chin dotyczących strategii walutowej.

Według profesjonalisty Trump pozostaje "orędownikiem polityki słabszego dolara".

Wówczas, czy przełoży się wówczas na konkretną politykę, na przykład koniec statusu waluty rezerwowej w stylu prac politycznego bohatera Trumpa - Richarda Nixona, który zrezygnował w 1971 ze standardu złota, będzie bardziej wiadome pod koniec marca.

Według Saxo Banku w 60 proc. prawdopodobny jest scenariusz, że dolar jednakże pozostanie pod silną presją i dojdzie do deprecjacji amerykańskiej waluty. Doprowadzić dzierży do tego m. in. powtarzanie, że inne waluty są zbyt słabe, zacieśnienie polityki przez Fed (co, historycznie, przekłada się dzięki słabszego dolara) oraz spowalniający wzrost gospodarczy w AMERYCE.

Dolar a złocisty. Możliwe zejście do poziomu 3, 9 zł

Jeśli dolar nie miałby siły zwyżkować, to może osunąć się nawet do 3, 9 zł - uważa wraz z kolei Marek Paciorkowski wraz z MPAC Investments, który przyjrzał się wykresowi technicznemu amerykańskiej waluty.

W sytuacji, gdy w nadchodzącym tygodniu nie dojdzie do trwałego ruchu powyżej poziomu cztery, 09, powstanie wstępny sygnał na powrót do pewnych spadków z potencjałem do odwiedzenia okolic 3, 90.

- Tym samym porządny ruch powyżej poziomu 4, 09 oznacza gotowość do odwiedzenia odreagowania o kolejne cztery grosze - pisze Paciorkowski.

Porównaj najlepsze propozycji wymiany walut w kantorach internetowych, uwzględniając wszystkie wydatki transakcji tj. bieżące warsztaty walut, marże kantorów, koszta przelewów międzybankowych.

do trzech razu sztuka. Bayer przejmuje Monsanto za 66 mld dolarów  Wraz ze świata

Do trzech razu sztuka. Bayer przejmuje Monsanto za 66 mld dolarów Wraz ze świata

Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer przejął za 66 mld dolarów amerykańską firmę biotechnologiczną Monsanto - informuje BBC. Transakcja oznacza, że zrealizowany zostanie największy koncern na świecie, specjalizujący się w biotechnologii…...

Czytać..
dlaczego OC jest takie ogromne  Moto

Dlaczego OC jest takie ogromne Moto

Ubezpieczyciele zostali zobowiązani do odwiedzenia wypłaty wyższych odszkodowań, co jest jedną z przyczyn skokowego wzrostu cen polis OC. - Ceny są rosły, jeżeli będziemy zwiększali wysokość odszkodowań i zasięg odpowiedzialności zakładów ubezpieczeniowych…...

Czytać..
deweloperzy oddali rekordową liczbę domów  Nieruchomości

Deweloperzy oddali rekordową liczbę domów Nieruchomości

Działający w Polsce programiści oddali do użytku w ciągu ostatniego roku prawie 100 tysięcy mieszkań. - To rekordowy wynik a mianowicie komentuje Marcin Krasoń z firmy Home Broker. Z najnowszych danych Nadrzędnego Urzędu…...

Czytać..
deloitte Technology Fast 50 - polskie firmy w rankingu

Deloitte Technology Fast 50 - polskie firmy w rankingu

Aż 18 firm z Polski znalazło się w najnowszej edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej "Deloitte Technology Fast 50 Central Europe". Najwyżej, bo na szóstej. miejscu, jest TenderHut, przedsiębiorstwo…...

Czytać..
decyzja Moody’s w sprawie ratingu Polski

Decyzja Moody’s w sprawie ratingu Polski

Na tę decyzję czekają politycy, przedsiębiorcy i inwestorzy. Filia Moody's ma dzisiaj opublikować nową ocenę ratingową gwoli Polski. Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany we wtorek w Krynicy o konsekwencje ewentualnego…...

Czytać..
darmowa pomoc prawna - będzie nowelizacja

Darmowa pomoc prawna - będzie nowelizacja

System bezpłatnej pomocy prawnej do poprawki. Po blisko roku funkcjonowania minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że w resorcie trwa analiza funkcjonowania programu. Wszystko wskazuje na wówczas, że ustawa będzie musiała zostać…...

Czytać..