Korelacja między bitcoinem i "indeksem strachu" rośnie dramatycznie prędko - ostrzega Deutsche Bank

  • Dom
  • Finanse
  • Korelacja między bitcoinem i "indeksem strachu" rośnie dramatycznie prędko - ostrzega Deutsche Bank
Bitcoin - korelacja z indeksem strachu VIX według Deutsche Banku

Według analiz Deutsche Instytucji finansowej istnieje rosnąca korelacja między ceną bitcoina i VIX - tak zwanym "indeksem strachu", który ma pokazywać zmienność rynków. Bank przy notatce do klientów podkreślił, że korelacja ta wzmaga się "dramatycznie szybko".

Obecnie zmienność rynków podług VIX jest bliska rekordowo niskiemu poziomu - zaś jest to najpopularniejszy barometr niestabilności rynków akcji w USA. Mówiąc prościej, rynki są dość nudne przy sensie niskiej fluktuacji opłat - amerykańskie akcje po prostu rosną, an indeksy biją kolejne rekordy.

Bitcoin an indeks strachu

Przez to inwestorzy zwracają się ku bardziej ryzykownym instrumentom, co według Deutsche Agencji bankowej jest częściowo powodem wzrostu rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach:

Obecne, "potrójnie-niskie" środowisko - niskich stóp procentowych, niskich spreadow jak i również niskiej zmienności - dało początek nowym aktywom, jakim sposobem ETF-om sprzedającym zmienność, czy kryptowalutom.

Gdzie aczkolwiek pojawia się korelacja między zmiennością i niestabilnością natomiast bitcoinem? Tak wyjaśnia to Masao Muraki, strateg publicznych inwestycji finansowych w Deutsche:

Kryptowalutom uważnie przyglądają się indywidualni inwestorzy, co związane jest z ich preferencjami ryzyka dotyczącymi akcji i innych ryzykownych mień. Chociaż instytucjonalni inwestorzy dostrzegają, że ceny akcji i wyceny innych aktywów mogły wejść w fazę bańki, nie mogą nic na tek krok poradzić i kontynuują podejmowanie ryzyka.

Obecnie raz za razem większa liczba inwestorów instytucjonalnych przygląda się kryptowalutom jako frontowi podejmowania ryzyka, aby ocenić stałość cen mień.

W rezultacie instytucjonalni inwestorzy, którzy powinni wyceniać aktywa za pomocą niezwykłych narzędzi finansowych, analizy jak i również zbierania informacji, poszukują wiadomości zwrotnych o rynku przy cenach kryptowalut (które będą kreowane głównie przez udziałowców indywidualnych).

Czyli, po skrócie: według Murakiego duzi inwestorzy, w momencie niskiej zmienności, szukają w dziedzinie kryptowalut okazji do zarobienia. Według jego pokazujee to korelacja wartości bitcoina i indeksu VIX:

Foto: Deutsche Securities / BusinessInsider. com Korelacjan indeksu VIX i cen bitcoina w grudniu 2017 i styczniu 2018

Podczas gdy zmienność tradycyjnych rynków jest bliska zeru, w pewno nie można tego powiedzieć o bitcoinie jak i również ogólnie kryptowalutach. Tylko podczas ostatnich tygodni bitcoin spadł poniżej 10 tysięcy dolarów, chociaż jeszcze kilkanaście dób wcześniej kosztował prawie dwadzieścia tys. dolarów.

Bielecki: zmiany w «śmieciówkach» nadal w tym roku Informacje

"Absolutny rekord" w PIT-ach. Ministerstwo podało dane Kiedy obniżka stawek VAT? Ekonomiści komentują zamiar ministerstwa Zmiany w PIT, ale z warunkami Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT Spór w rządzie o…...

Czytać..
białoruś nałożyła podatek na bezrobotnych

Białoruś nałożyła podatek na bezrobotnych

Nie kwadrans miliona, jak przewidywano, natomiast tylko 50 tysięcy a mianowicie tylu „darmozjadów” wykryły przy ubiegłym roku białoruskie władze. W mediach trwa dysputa na temat skuteczności datku „od bezrobocia”, który Białorusini…...

Czytać..
bezrobocie w Polsce coraz mniejsze.

Bezrobocie w Polsce coraz mniejsze.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy preferują pracę w zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dób niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy…...

Czytać..
benzyna będzie tańsza, diesel droższy - prognozy BM Reflex i E-petrol  Surowce

Benzyna będzie tańsza, diesel droższy - prognozy BM Reflex i E-petrol Surowce

"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy…...

Czytać..
bańka spekulacyjna na rynku obligacji może zaraz pęknąć

Bańka spekulacyjna na rynku obligacji może zaraz pęknąć

To nie zaakceptować wzrost spekulantów na bitcoinie powinien was martwić. a mianowicie Prawdziwym problemem dla zbytów finansowych może okazać się 8 bilionów dol. ulokowanych w obligacjach o ujemnej rentowności - pisze…...

Czytać..
bariery dla innowacyjności polskiej gospodarki

Bariery dla innowacyjności polskiej gospodarki

Polsce potrzebna jest kolejna transformacja ekonomiczna. Ostatnie 20 latek przynosiło wprawdzie wysoki postęp gospodarczy, ale napędzająca go akumulacja kapitału i zwiększanie zatrudnienia, powoli się wyczerpują, dlatego konieczne jest podążanie w kierunku…...

Czytać..